13
Eyl
2023
Aquapark Yapım Fiyatı Ne Kadar ?

Aquapark Yapım Fiyatı Ne Kadar ?

Aquaparklar yada diğer adı ile su kaydırakları; park bahçelerde kullanılan kaydırak gruplarına göre biraz daha maliyetlidir. Şöyle ki park bahçelerde bulunan bu kaydırak grupları kuru kaydırak olarak bilinmekte ve plastik malzemeden üretilmektedir. Su kaydırakları ise bugün neredeyse her sektörde (Havacılık, savunma sanayi,araba parçaları, tema parklar…vb) kullanılmakta olan (CTP) cam elyaf takviyeli polyesterden imal edilmektedir. Polyester cam elyaf ile birlikte kalıp üzerine işlenmesinden sonra bir takım işlemlerden daha geçirilerek ürün oluşmaktadır. Su kaydırakları plastik malzemeden üretilmemesinin sebebi ise suya, klora, uv ışınlarına, güneşe, yağmur, kar gibi etmenlere en dayanıklı ürün olmasından kaynaklanmaktadır.

Peki ortalama bir kaydırak fiyatı ne kadardır? Bu sorumuza yanıt alabilmek için öncelikle nasıl bir kaydırak istediğimizi ve kurulmasını istediğiniz yerin buna uygunluğu önemlidir. Yetişkinler ve çocuklar için tekli bir dönel kaydırak h;3,20mt uzunluk min. 19mt den üretilmektedir. Metresi ortalama 340€ ile 490€ arasında değişmektedir. Bu fiyatlara ortalama 2500kg-3000kg arası çelik konstrüksiyon gittiğini de hesaba katarsak küçük yetişkin kaydırağı ortalama 11000€ ile 15000€ arasında değişiklik göstermektedir.

Burada şu hususa da dikkat etmek gerekir Türkiye de üretim yapmakta olan firmalardan bir kısmı RTM üretim yaparken bir kısmı normal üretim yapmaktadır, bir kısmı EN normlarına uygun kaydırak ve çelik konstrüksiyon üretirken bir kısmı bu tip hususlara dikkat etmemektedir. Burada ki farka dikkat etmek gerekir.

Özetle tekli dönel kaydırak istenmesi durumunda 10000€dan başlayan fiyatların üst limiti sizin isteğinize göre değişmekte, tekli düz kaydırağın fiyatı 5000€ başlamaktadır. İkili kaydırak istenmesi durumunda 18000€ dan başlayan bir fiyat karşınıza çıkacaktır. Fiyatlara bulunduğunuz bölgeye olan nakliye hizmetlerini, kurulum için vinç giderini ve kaydıraklar için kullanılması gereken su pompalarını (2000€ dan başlayan fiyatlar) da hesap etmeniz gerekir.

Bir işletme açmayı düşünüyorsanız kesinlikle normlara uygun kaydırak ve çelik konstrüksiyon yaptırmalısınız. Çünkü eğlence esnasında insanların herhangi bir kaza geçirmesi durumunda suçu kendi yaptığı hata da değil de işletmede ki eksiklikte bulacaktır ki bu durum geçmişte de örnekleri olmakla birlikte işletmenizin kapatılmasına yol açabilir. 

Üretimimiz RTM şeklinde olmakta istenilirse normal üretimde yapılabilmektedir. Çelik konstrüksiyon sistemimiz ve kaydıraklarımız normlara uygun projelendirilmekte ve kurulumu yapılmaktadır. Kurulum öncesi her türlü bilgi projede var olup sahada sadece vidalama işlemi ile montajı yapılmaktadır. (sahada kesim kaynak vs işlemler uygulanmamaktadır.)

Ayrıntılı fiyat bilgisi için bizlerle lütfen iletişime geçiniz. Üretici firma olarak en uygun fiyat garantisi vermekteyiz.